جستجو
05191012724

با ما تماس بگیرید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

۶ هزار شرکت دانش بنیان، ۱۰ هزار استارتاپ و ۱۵۰۰ شرکت خلاق در کشور

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تولید محصول حاصل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه علم و فناوری است و دولت در اکوسیستم نوآوری زیرساخت ها را ایجاد می کند.
به گزارش بازارکار ، سورنا ستاری روز سه شنبه در مراسم آغاز به کار نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار در نمایشگاه بین المللی تهران، افزود: اقتصاد دانش بنیان چیزی جز سرمایه گذاری دولت در بخش خصوصی نیست.
وی با بیان اینکه تولید محصول سرمایه گذاری بخش خصوصی است، هرجا دولت سرمایه گذاری کرده چیزی بیرون نیامده است، به طور مثال در ۱۰۰ سال گذشته وقتی دولت آمریکا اقدام به ساخت هواپیما کرد و موفق نشد، در مقابل دو برادر دوچرخه سوار با پول خود به عنوان کار آفرین  اقدام به ساخت هواپیما کردند و موفق شدند.

ستاری با اشاره به ایجاد بیش از ۶ هزار شرکت دانش بنیان، ۱۰ هزار استارتاپ و ۱۵۰۰ شرکت خلاق در کشور بیان کرد: تمام این اکوسیستم نوآوری در کشور برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

وی گفت: سالیان سال است که در پژوهش سرمایه گذاری شده، ولی محصول تولید نشده است، دلیل آن را حضور نداشتن بخش خصوصی است.

ستاری افزود: بزرگترین شرکت بیوتک خاورمیانه در کشور راه اندازی شده و در زمان شیوع کرونا به سرعت وارد شدند و نیازهای کشور را برطرف کردند.

وی راه اندازی اولین خط تولید ماسک یک ماه بعد از شیوع کرونا را از دیگر دستاوردهای شرکت های خصوصی در حوزه بیوتک عنوان کرد و ادامه داد: در برگزاری اولین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ما شیشه آزمایشگاهی به فروش رساندیدم، ولی الان محصولاتی به فروش می رسانیم که ۶۰ تا ۷۰ هزار دلار قیمت دارد.

ستاری درباره صادرات ۲ ربات جراح به اندونزی اظهار داشت: این هنر جوانان کشور و شرکت های دانش بنیان است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به فعالیت ۶۰۰ شرکت در اطراف دانشگاه شریف گفت: از بین این شرکت ها دو شرکت موفق به تولید ۲ واکسن انسانی سرطان دهانه رحم و آنفلوآنزا شده اند.

به گزارش ایرنا، نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار، سومین نمایشگاه تقاضا ساخت و تولید  ایرانی (تستا) و اولین نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری در نمایشگاه بین المللی تهران کار خود را آغاز کرد.

پیمایش به بالا