جستجو
05191012724

با ما تماس بگیرید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اقتصاد دانش‌بنیان جز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پژوهش محقق نمی‌شود

به گزارش خبرنگار شانا، سورنا ستاری، امروز، سه‌شنبه (۲۳ آذرماه) در آیین گشایش سومین نمایشگاه ساخت و تولید ایرانی (تستا) گفت: اقتصاد دانش‌بنیان جز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پژوهش محقق نمی‌شود.

وی افزود: باید زیرساخت‌های پژوهش توسط دولت ایجاد شوند تا بخش خصوصی در آن سرمایه‌گذاری کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: معتقدم دیوارهای دانشگاه باید برچیده شود، دانشگاه جزئی از جامعه است و باید همگان از ارائه علم و فناوری در دانشگاه آگاه شوند.

بر اساس این گزارش، دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) به‌منظور تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از ساخت داخل، از سال ۱۳۹۷ نمایشگاه تقاضامحور تستا را برگزار کرده است.

«تستا» نمایشگاه معکوس و مبتنی بر تقاضای فناوری است که در آن شرکت‌ها و سازمان‌های متقاضی، ظرفیت‌های توسعه‌ای و نیازمندی‌های فناورانه را مستند می‌کنند و آماده ارائه نیازمندی‌های فناورانه خود به صاحبان فناوری می‌شوند، از این رو این نمایشگاه با هدف شناسایی نیازهای پژوهشی و فناورانه، زمینه‌سازی برای تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی فناوری‌های توسعه‌یافته، همچنین برقراری ارتباط سازنده میان بخش عرضه و تقاضای فناوری کشور برگزار می‌شود.

پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت به نمایندگی از صنعت نفت با برپایی یک پاویون، دو رویداد با عناوین «عرضه و تقاضای فناوری‌ها و ارتقای نوآوری در زنجیره ارزش شرکت ملی گاز ایران» و «نیاز فناورانه پتروشیمی کارون و صنعت پلی‌یورتان کشور» در این نمایشگاه برگزار می‌کند.

رویداد نخست روز چهارشنبه (۲۴ آذرماه) با محوریت شرکت ملی گاز برگزار می‌شود و  این شرکت نیازهای فناورانه خود را برای زنجیره ارزش گاز مطرح می‌کند و شرکت‌های مختلف مرتبط با فناوری‌های روزآمد گاز دعوت شده‌اند تا برای نیازهای صنعت گاز مذاکره و گفت‌وگو کنند.

رویداد «نیاز فناورانه پتروشیمی کارون و صنعت پلی‌یورتان کشور» روز پنجشنبه (۲۵ آذرماه) برگزار می‌شود و پتروشیمی کارون نیازهای فناورانه صنعت پلی‌اورتان کشور را ارائه می‌کند و شرکت‌های فعال در این بخش به بررسی این نیازها می‌پردازند.

پاویون صنعت نفت در سالن شماره هفت محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی از ۲۳ تا ۲۶ آذر آماده بازدید پژوهشگران، مدیران، خبرنگاران، کارکنان صنعت نفت و دیگر علاقه‌مندان است.

نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) از روز سه‌شنبه (۲۳ آذرماه) به‌مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

پیمایش به بالا