روحانی: کارخانه‌های نوآوری فضای کشور را علمی می‌کند

رئیس جمهور با بیان اینکه کارخانه‌های نوآوری فضای کشور را علمی می‌کند، گفت: یکی از این فضاهای دلگرم کننده فضای علم، دانش و فناوری است، فضایی که برای شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده و فضای مهم و خوبی برای جوانان فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت الاسلام حسن روحانی صبح امروز در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری در خراسان رضوی و فارس که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: کارخانه‌های نوآوری فضای کشور را علمی می‌کند.

رئیس جمهور گفت: یکی از این فضاهای دلگرم کننده فضای علم، دانش و فناوری است، فضایی که برای شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده و فضای مهم و خوبی برای جوانان فراهم کرده است.

وی بیان کرد: این مراکز همراه با پارک‌های دانش بنیان سبب می‌شود تا سلسله فعالیت‌های علمی علاقمندان در جامعه در قالب انجام تحقیقات و پژوهش‌ها ادامه پیدا کند و در کشور به یک اقتصاد پاک و علمی می‌رسیم.

روحانی ایمان را قدرت فرهنگی ایران دانست و ادامه کرد: علم نیز برای توانمندسازی و رفاه مردم می‌تواند نقش اساسی در کشور داشته باشد و امیدوارم بازهم افتتاح نوآوری‌های شرکت‌های دانش بنیان را داشته باشیم.

گفتنی است؛ کارخانه نوآوری خراسان رضوی در محل ساختمان قدیمی کارخانه کوکاکولای مشهد که به مساحت ۳.۷ هکتار و دارای ۴۰۰ مترمربع سالن اجتماعات، ۶۲۰ مترمربع فضای اشتراک کاری، ۱۲۷ متر آزمایشگاه ساخت، ۱۰۰ متر اتاق کنفرانس، ۱۹۵ مترمربع فضای اتاق جلسات و ۱۲۰ مترمربع سالن مورد بازسازی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

مطالب مشابه...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *