زنان خلاق و دانش‌بنیان گرد هم می‌آیند

نخستین جشنواره زنان دانش‌بنیان و خلاق  برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، با توجه به حضور پررنگ زنان در زیست‌بوم صنایع نرم و خلاق و دانش‌بنیان، جشنواره «چیستا» ویژه زنان کارآفرین دانش‌بنیان و خلاق ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه سال جاری، هم‌زمان با بزرگداشت روز زن برگزار می‌شود.

شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها، استعدادها و توانمندی‌های زنان در حوزه‌های علمی و فناورانه و توجه به نقش ارزنده زنان در اقتصاد دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق و معرفی ظرفیت‌های موجود در جامعه علمی زنان، از جمله اهداف این رویداد است.

در این جشنواره، نشست‌های تخصصی ویژه ارائه تجربیات موفقیت و شکست زنان مدیرعامل شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، برگزار خواهد شد و همچنین نمایشگاهی از خدمات و محصولات فناورانه شرکت کنندگان در حاشیه نمایشگاه ایجاد می‌شود. در بخش دیگری از این جشنواره از برخی طرح‌های ارائه شده برتر، از سوی زنان خلاق و دانش‌بنیان، تجلیل می‌شود.

این جشنواره به صورت رقابتی برگزار می‌شود و ابتدا مستندات و طرح‌های زنان در حوزه‌های مختلف فناوری دریافت می‌شود. پس از ارزیابی و داوری مستندات دریافتی از شرکت‌کنندگان، طرح‌های برگزیده در هر حوزه شناسایی می‌شود و مراسم تقدیر از برگزیدگان در اختتامیه جشنواره برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

مطالب مشابه...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *