طرح «جهش تولید دانش‌بنیان» در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تدوین می‌شود

لطف‌الله سیاهکلی با بیان اینکه دوران صنایع سنتی و انرژی‌بر به سر آمده است، اظهار داشت: در کمیته صنایع هوافضا، دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین مجلس که ریاست آن را به عهده دارم، مشغول تهیه و تدوین طرحی به عنوان «جهش تولید دانش‌بنیان» برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور هستیم.

وی با اشاره به اینکه این طرح شامل ۳۰ ماده قانونی است، اضافه کرد: طی ۲ جلسه اخیر ۱۳ ماده این طرح به تصویب کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی رسیده و اولین طرحی است که از سوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای رای‌گیری و تبدیل شدن به قانون به صحن علنی مجلس خواهد رفت.

سیاهکلی احیای معادن راکد و غیرفعال را از برنامه‌های دیگر کمیسیون یادشده دانست و ادامه داد: با توجه به وجود مشکل خام‌فروشی محصولات معدنی ایجاد صنایع مکمل حوزه معدن را در دستورکار کمیسیون صنایع و معادن مجلس داریم و زمینه‌سازی برای بهره‌برداری حداکثری از معادن کشور از برنامه‌های اصلی کمیسیون است.

وی یادآور شد: مهمترین رسالت کمیسیون صنایع و معادن مجلس در سال جهش تولید احیای واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل‌شده است و در این حوزه از همه ابزارهای قانونی خود استفاده خواهیم کرد.

منبع: تسنیم

مطالب مشابه...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *